Właściwości wełny merynosa

 

Czy wiecie, że wełna owcy Merynosa nigdy nie przestaję rosnąć?
Owce Merynosa powinny być strzyżone przynajmniej raz w roku, w innym wypadku mogą skończyć jak ta owca poniżej (Shrek the sheep), która nie była strzyżona przez 6 lat:

 

 

To, że wełna owcy merynosa nie przestaje rosnąć, jest nam w Bobux i całej Nowej Zelandii bardzo na rękę - wiemy jak doskonały jest to materiał!
Na jednego Kiwi (tak mówią o sobie Nowozelandczycy) przypada aż 6 owiec, jest to całkowicie zrozumiałe, gdy sprawdzimy jakie super cechy ma wełna merynosa.

Poniżej znajdziesz 5 powodów, dlaczego wełna merynosa to super materiał:

 

 1. Termoaktywność
  Alpy Południowe Nowej Zelandii to miejsce skrajnych temperatur - upalnych lat i mroźnych zim.
  Trudne warunki nie przeszkadza jednak w wypasaniu owiec Merynosa, które wykształciły wyjątkową strukturę włókien, tworząc naturalną ochronę zarówno przed chłodem jak i gorącem.
  Włókna wełny merynosa są aktywne - oznacza to, że reagują na zmiany temperatury ciała utrzymując komfortowe warunki.
  Przy chłodnej pogodzie mogącej sprawić, że stopy Twojego dziecka staną się zimne, wełna merynosa zatrzyma ciepło nie pozwalając stopom się wychłodzić.
  Gdy stopa dziecka zacznie sie rozgrzewać, np. podczas zabawy, wełna merynosa będzie uwalniać ciepło sprawiając, że stopa nie będzie się nadmiernie pocić.   
 2. Odporność na wilgoć
  Wełna merynosa potrafi absorbować duże ilości wilgoci (aż do 35% w stosunku do własnej masy) i wciąż wykazywać swoje termoaktywne właściwości.
  Doskonale sprawdza się w obuwiu dziecięcym (stopy dzieci pocą się mocniej, niż stopy dorosłych).

   
 3. Bakteriostatyczność
  Jeśli kiedykolwiek będziesz mieć okazję spotkać owcę Merynosa, sprawdź jej zapach - to zadziwiające, ale owce merynosa nie śmierdzą.
  Dzieje się tak ponieważ wełna merynosów jest bakteriostatyczna, czyli na jej włóknach nie rozwijają się bakterie, przez długi czas zachowuje czystość oraz nie wchłania obcych zapachów.
  Stopy dzieci z reguły mocno się pocą, często po pewnym czasie ich obuwie pachnie nieprzyjemnie - to przez namnażające się w ciepłym i wilgotnym środowisku buta bakterie.
  Wełna merynosa sprawdza tu się doskonale.

   
 4. Efektywność
  Grube, niewygodne zimowe skarpetki pomagały utrzymać odpowiednią ciepłotę stóp w zimie - te czasy na szczęście minęły.
  Stosunek ciepła do wagi dla wełny merynosa jest imponujący - mówiąc wprost, nie potrzeba grubej warstwy wełny, aby zapewnić odpowiednią izolację.
  Podszewka z wełny merynosa naszych butów jest takiej grubości, że z jednej strony buty są lekkie i wygodne, a z drugiej strony wykorzystujemy w pełni niezwykłe właściwości tego materiału.   
 5. Miękkość
  Zakorzenione w naszych głowach skojarzenie gryzącej wełny, nie powinno dotyczyć wełny merynosa.
  Materiały wykonane z wełny merynosowej są miękkie i przyjemne w dotyku - dzieje się tak, ponieważ włókna wełny merynosa są zdecydowanie cieńsze niż u innych gatunków owiec.
  Stosuje się ją nawet do produkcji bielizny oraz oczywiście super wygodnych butów dziecięcych.
  Wynaleziona i przetestowana przez naturę - wełna merynosa to prawdziwy materiał XXI wieku.
  Mimo, że takie stwierdzenie może zadziwiać, dla projektantów z Bobux obsesja na punkcie tego naturalnego, cudownego włókna jest całkowicie uzasadniona.

Wyłączny dystrybutor BOBUX w Polsce:

PROVECT
ul. Gajowa 1, 43-100 Tychy
e-mail:
dystrybucja.provect.pl

Popup Twisto Popup Twisto